Vaillant Kombi Çalışırken Basınç Yükseliyor

Kombilerin çalışırken basınç yükseltme yapması oldukça sık rastlanan bir problemdir. Pek çok insan bu sorundan muzdarip olarak servislere başvuru yapar. Peki kombinizin çalışırken durduk yerde bir anda basınç yükseltmesinin sebebi nedir? Bu hangi parçalardan kaynaklanarak yükselmeye sebep olur? Şimdi bunun sebeplerini ve çözümlerini sizlere aktarıyoruz.

Kombinizin bir anda basınç yükseltmesinin sebebi doldurma vanası veya genleşme tankının arızalı olmasından kaynaklanır. Doldurma vanası arızalı olduğu durumlarda kombi içerisinde bulunan suyun basıncını bilemediği için sürekli olarak su alabilir. Bu durum ise cihaz içerisinde basıncın artmasına sebep olur. Ek olarak eğer sorun bu parçadan kaynaklı değilse bile çoğu zaman için genleşme tankı ile ilgili bir sorun vardır.

Genleşme tankı içerisinde giren su tankın arızalı olmasından dolayı genleşemediği için cihazın içerisinde bulunan basınç artar. Basıncın artması ise insanları tedirgin eder. Bazı durumlarda bu artan basınç dolayısı ile kombi arıza veya hata kodu vererek kendini kilitleyebilir.

Bu parçaların tamiri evde mümkün olamayacağı için mutlaka bir servis veya teknik ekip çağırmak şarttır. Eğer evde müdahale mümkünse teknik ekip evde bu parçaların tamirini bir saat içerisinde gerçekleştirebilir .Fakat keşiften sonra bu parçaların tamirinin mümkün olmadığı anlaşılırsa bu parçaları değiştirmek en sağlıklısı olacaktır.

Eğer cihazınızı bir süre daha böyle kullanmak istiyorsanız arıza kodu verdiğinde üzerinde bulunan reset düğmesinden cihazınızı resetlemeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu sizin için oldukça riskli olacaktır çünkü cihazınız daha sonra daha büyük problemler açabilir.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm