Vaillant Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor

İnsanların büyük çoğunluğunun en çok şikayetçi olduğu konu kombinin çalışıyor olmasına rağmen peteklerin ısınmamasıdır. Bu sorunun çözümü için birkaç yol vardır. Bunları uyguladığınızda sorunun çözülmemesi için hiçbir sebep yoktur. Şimdi bu çözüm yollarını sizlere aktarıyoruz.

Kombinizin stabil çalışmasına rağmen peteklerinizin ev içerisine sıcaklık vermemesinin en büyük sebebi peteklerinizde oluşan bir sorundan kaynaklıdır. Eğer peteklerinize rutin bakımını yaptırmadıysanız peteklerin içerisine su kanallarına birikmiş olan çöpler tıkanmaya sebep olacaktır. Siz farkında olmadan yıllar boyunca peteklerin arasında gezen suların içerisinde biriken tortular kanallar arasında tıkanma yapabilir. Bunu çözmek için kombinizi kapatarak petek temizliğini kendiniz yapabilirsiniz.

Peteklerin uç kısımlarında bulunan vanaları açarak içlerinde birikmiş olan suyu kovalara boşaltmanız gerekir. Eğer böyle bir işlem ile uğraşmak istemiyorum derseniz bunu yapmaları için kombi servislerinden bakım hizmeti alabilirsiniz. Oldukça kolay bir sorun olmasına rağmen servislerin petek bakım hizmet ücretleri biraz fazladır. Öncesinde servisle ücreti konuşmanız her zaman sizin için daha iyi olacaktır.

Fakat bunu kendiniz yapmak isterseniz zahmetli bir iş değildir. Tüm petekleri bir gün içerisinde temizleyebilirsiniz. Kombinizi tekrar çalıştırdığınızda en düşük ayarda dahi evin içerisinde ki ısının artışına kendiniz şahit olabilirsiniz.

Bu sayede faturalarınızın şişkin gelmesinden de kurtulmuş olacaksanız. Petek temizliği neresinden bakılırsa bakılsın ev bütçesini sarsacak bir çalışma değil düzenleyecek bir çalışma olarak bilinmelidir.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm