Vaillant Kombi F20 Arızası

Eğer bir Vaillant kombi sahibiyseniz ve kombinizin ekran panellerinde F20 arızası yazıyor ise işiniz biraz zor demektir. Bu arızanın temeli oldukça derindir ve bütçe olarak sizi yoracak sorunların başlangıcı olabilir. Bu yüzden F20 arızası ile karşılaşıldığında direkt olarak yetkili bir servis çağırmak çok daha mantıklı olacaktır.

Kombilerde pek çok hata kodunun temel bir dayanağı vardır. Herhangi bir parça ile doğrudan bağlantılı olan bu hata kodları ustaya hangi parçanın sorunlu olduğunu direkt olarak haber verirler. Fakat F20 hatası cihazın hangi parçada sorun olduğunu algılayamadığı anlamına gelir. Kısacası eve gelecek olan ustanın pek çok parçayı tek tek kontrol ve test etmesi gerekecektir.

Evinize gelen ustanın kombiniz ile uğraştığı her saat bir başka işten geri kalacağı için size ekstra masraf olmaktadır. Bunun bilincinde olan bazı ustalar ise sorunu bulduğu halde oyalanarak daha fazla para almaya çalışır. Bu yüzden Vaillant marka kombi sahibi iseniz ve F20 hatası ile karşı karşıya iseniz servisler ile bağlantıya geçmeniz çok daha doğru olacaktır.

Servisler maksimum üç gün içerisinde kombinizin arızalı olan parçasını bularak değiştirmek için sizden onay isteyeceklerdir. Usta olmayan hiç kimsenin evde tek başına çözüme kavuşturabileceği bir hata kodu değildir. Mutlaka işinde uzman kişilerin kontrol etmesi gerekmektedir .

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm