Vaillant Kombi F22 Hata Kodu

Vailant kombilerde pek sık olarak karşımıza çıkmamasına rağmen bazı durumlarda F22 hatası alınabilir. Bu hatalar alındığında endişe edilmesine gerek yoktur çünkü bu hata oldukça basit şekilde çözüme ulaşacak bir hatadır. Cihazınızın herhangi bir yerinde arıza yoktur. Sadece bir hata gerçekleşmiştir. Bu hata ise cihazınızın içerisinde bulunan su miktarı ile doğrudan alakalıdır.

Cihazda biriken su aşırı derecede yükseldiği için cihaz hata vererek kendisini kapatabilir. Bu durumda cihaz içerisinde biriken suyu biraz boşaltarak tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ya da aksi şekilde cihaz içerisinde su kalmamış olabilir. Bu boş bir ketılın sürekli olarak kaynatılmaya çalışmasına benzer. Bir süre sonra ısıtma panelleri çok ısındığı için ketıl kendisini otomatik olarak kapatacak ve ısıtmayı sonlandıracaktır.

Bunun gibi kombilerde hata kodu vererek kendilerini güvene almaya geçerler ve size olan sorundan haberdar ederler. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz mutlaka cihazınızın içerisine su basmalısınız. Bu panellerde bulunan çubukların yeşil renge dönmesi ile sonlandırılabilir.

Bundan sonra ise hata kendi kendisine kaybolmaz. Hatanın kendiliğinden kaybolması için yapmanız gereken şey cihazınızın reset düğmesine arka arkaya olmak üzere iki kere basmanız. Eğer bu seferde cihazınız düzelmez ise bu işlemi üç dört defa tekrar etmeniz gerekir. Bundan sonra cihazınız normalleşerek çalışmaya başlatacaktır. F22 hatasının çözümü bu kadardır.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm