Vaillant Kombi F29 Arızası

Eğer kombinizin ekran panelinde F29 arızası görüyorsanız endişe etmenize gerek yok. İlk önce çözüm yollarından birkaçını deneyerek büyük oranda bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. F29 hata kodu genellikle ateşlenmeden sonra gerçekleşen bir sorundan dolayı ortaya çıkar. Kombiniz ateşeleme yapar fakat ateşlemeden sonra alevlenme sırasında ani bir gaz kesintisi ile kapanır. Bu durumda f29 hatası ile kombi kendini kullanıma kilitler.

Öncelikle sıradan bir hata olduğunu düşünerek iki kez reset düğmesine basıp bu sorunu aşmayı denemelisiniz. Çoğu zaman bu teknik işinize yarayacaktır. Gazın basınç düşürmesi sebebi ile bazen bu durum meydana gelebilir. Fakat resetleme yapmanıza rağmen hala kombinizin ateşlemesi gerçekleşmiyorsa doğalgazınızın açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bunu evinizde bulunan bir başka ocak gibi doğalgaz ile çalışan cihaz üzerinden yapabilirsiniz. Eğer evde gaz varsa ve kombiniz hala ateşleme yapmıyorsa bu durumda yapmanız gereken şey cihazınızın kontrol edilmesi için eve bir servis çağırmaktır. Cihazınızın arıza oluşturabilecek muhtemel parçaları ateşleme mekanizması ile gaz basınç pompalarından biridir. Bunlardan hangisinin arızalı olduğunu tespit eden teknik ekip size gerekli bilgiyi vererek eğer isterseniz bu parçayı değiştirecektir.

Maliyeti yüksek olan parçalar değillerdir. Bu yüzden bütçenizi sarsıntıya uğratmazlar. İşlem yarım saat içerisinde tamamlanarak cihazınızın eskisi gibi çalışması sağlanabilir. Uzun süreli tamirat değildir ve kolaylıkla evinizin eski sıcaklığına kavuşabilirsiniz.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm