Vaillant Kombi F62 Arızası

“Kombinizin birden çalışmayı durdurması ve reset düğmesine basmanıza rağmen hiçbir şekilde tekrar çalışmaması F62 arızasına işarettir. Eğer ekran gibi bir panele sahipseniz bu noktada F62 arıza uyarısını panelde görürsünüz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir.”

F62 hatasının tek bir sebebi mevcuttur. Bu sebep kombinizin içerisinde bulunan gaz amartisörü ile alakalıdır. Bu parça bilinmedik bir şekilde çalışmayı durdurabilir. Tüketicilerin kendi evlerinde herhangi bir usta yardımı almadan bu parçayı değiştirmeleri veya tamir etmeleri imkansıza yakındır. Bu parçanın tamiratı ve değiştirmesi yüksek ustalık isteyen bir durumdur.

Eğer kişi kendisini tehlikeye atmayarak işin uzmanını eve çağırırsa çok daha iyi olacaktır. Kolaylıkla problemin üstesinden gelinecek ve birkaç gün içerisinde cihazınız yeniden çalışmaya başlayacaktır. Parça değişiminin maliyeti yüksek ücretli değildir fakat işçilik yoğun olduğu için fiyatlar biraz fazla çıkabilir. Bu konuda baştan ustalar ile konuşmak sizin açınızdan çok daha faydalı olacaktır.

Kombiniz bir kaç gün sonra tekrar çalışmaya başlayacak ve uzun bir süre gaz amartisörü değiştiği için arıza vermeyecektir. Bu parçalar kendi kendilerine belirli bir zaman sonra arıza gösterebilmektedir. Bazı durumlarda neden arızalandıkları hakkında hiçbir bilgiye ulaşılamaz. Yoğun çalışma ve hiç kapanmama gibi durumlarda çok daha fazla gaz amortisörü arızası görülür. Fakat teknik ekip için bunun tamiratını gerçekleştirmek oldukça kolay bir iştir.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm