Vaillant Kombi F75 Arızası

Vailant marka kombilerde bazen ekranda F-75 hatası alabilirsiniz. Bu durumda cihazınızın arıza verebileceği belli noktalar vardır. Bu parçalardan bir tanesi arızalı olduğu için cihazınız kendisini kilitler ve daha fazla hasar almamak için tüm işlemleri durdurur.

Bu parçalardan bazıları şunlardır ;

Basınç Sensörü
Eğer basınç sensöründe arıza varsa bunu anlamak için cihazınızın içerisine su basmanız gerekir. Gerekli olan su seviyesine ulaştıktan sonra cihazınızı iki kere resetleyip çalıştırdığınızda basınç sensörünün arızalı olduğunu anlayabilirsiniz. Manuel olarak cihaz içerisine aldığınız su sizi biraz daha idare edebilir fakat parçanın değişmesi şarttır.

Aksi durumlarda cihazınızın pompasında arıza meydana gelmiş olabilir. Sistem içerisinde bol miktarda hava olabilir ve su peteklere iletilemediği için bu arıza kodu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Kombinin basıncında genel bir düşüklük olabilir. Tüm bu sorunlar evde kendinizin çözebileceği sorunlardan öte sorunlardır. Bundan dolayı eğer cihaz içerisine manuel olarak aldığınız su ile tekrar çalışma sağlanamazsa mutlaka bir teknik servis veya yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

Ancak Vaillant servisleri hatanın sebebini bularak işlemi gerçekleştirebilirler. Bu parçaların değişimi oldukça kolaydır. Evinize gelen servisler dilerseniz bu parçaların değişimlerini evinizde bir kaç saat içerisinde uygulayabilirler. Bu parçaların tamir edilmesi ise oldukça zordur. Genellikle bir kez arıza yapan parçalar tekrar tam olarak aktif şekilde çalışma gösteremezler.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm