Vaillant Kombi Hiç Çalışmıyor

“Kombinizin hiç açılmadığı durumlarda onu kendisine getirmek ve çalıştırmak için yapabileceğiniz belli başlı birkaç tedavi yöntemi mevcuttur. Fakat bu yöntemler işe yaramazsa işinde uzman ustaların çalıştığı bir ekip çağırmak çok daha mantıklı olacaktır.”

Kombinizin hiçbir arızası olmadığını düşünüyor ve neden kapandığını, çalışmadığını anlamlandıramıyorsanız bu noktada yapmanız gereken şey kombinizin üst kısmında bulunan reset tuşuna iki kere basmaktır. Bu noktadan sonra kombiniz gereksiz bir hatadan dolayı çalışmıyorsa tekrar çalışmaya başlayacaktır. Su basınçlarını kontrol etmek gerekmektedir. Eğer su basınçları eksik veya fazla ise bunları dengeledikten sonra tekrar çalışmaya başlayacaktır. Doğalgaz hortumlarında yıpranma varsa bunların değişmesi mutlaka şarttır.

Bunları yerine getirdikten ve kontrol ettikten sonra dahi eğer kombiniz çalışmıyorsa bu noktada mutlaka bir yetkili servise danışmanız şarttır. Kombinizin farklı bir problemi olabilir. Bu problem mekanik aksamdan veya elektriksel aksamlardan kaynaklı da olabilir. Fakat bunu anlayabilecek olan tek kişi kombi üzerinde uzmanlaşmış olan ustalardır.

Kombiniz hiç çalışmıyorsa ve söylenilenler yapıldıktan sonra dahi çalışmamaya devam ediyorsa ne yazık ki evde tedavisi mümkün değildir. Çıkacak olan masraf hangi parça değişeceği bilinmediği için bilinemez. Ancak ustalar kombinizin hangi parçasının arızalı olduğunu bulduğunda bu kesin bir sonuca bağlanabilir. Bunun aksinde hiçbir şekilde maliyetin ne olacağı baştan belirlenemez veya hiçbir fiyat aralığı size sunulamaz .

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm