Blog

Vaillant Klima Kendi Kendine Çalışıp Duruyor

Vaillant Klima Kendi Kendine Çalışıp Duruyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Klimanızı yazlık ya da kışlık moda ayarladığınızda kumanda ile komut vererek onu çalıştırmaktasınız. Yazın serin hava üflemesi kışın da sıcak hava üflemesi verimli çalışan klimalarda mümkün olmaktadır. Klima bakımlarınızı aksattıysanız bazı sorun ve problemler yaşıyor olabilirsiniz. Klimanın çalışırken kendi kendine durmasının birçok nedeni olabilmektedir.

Öncelikle klima zamanlayıcısı tuşunu aktif ettiniz mi onu kontrol edin. Eğer belli bir zaman sonra kapansın komutu verdiyseniz klima kendini kapatıyor olabilir. Klima kapandıktan hemen sonra tekrar açılma komutu verdiyseniz bu durumda da bir müddet açılmadığına rastlayabilirsiniz. Klimanın çalışıp durmasında bazı arızaların ortaya çıkması da söz konusudur.

Vaillant klima kendi kendine çalışıp duruyor sorununun nedenleri şunlar olabilir:

 • Klimanın filtrelerinde tıkanıklık olabilir.
 • Kompresör arıza yapmış olabilir.
 • Termostat arızası söz konusu olabilir.
 • Sensörlerde arıza olabilir.
 • Zamanlayıcı faal halde olabilir.
 • Gazı azalmış olabilir.

Vaillant Klima Kendi Kendine Çalışıp Duruyor sorunu yaşayanlar servis çağırarak konunun çözümlenmesini sağlamalıdır. Vaillant Klima Servisi aranılarak sorunun nedeni öğrenilmelidir. Yapılacak bakım ve tamirlerle sorun giderilecektir.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.  Vaillant Servis Telefonu :

  444 78 56

  © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

  Servis Çağır
  Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm