Blog

Vaillant Kombi 40 Derecede Isıtmıyor Neden? Ne Yapmalıyım?

Vaillant kombi 40 derecede ısıtmama sorunu, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu sorunla karşılaştığınızda, ısınma problemini çözmek için öncelikle sorunun kaynağını teşhis etmeniz önemlidir.

Olası Nedenler:

1. Termostatik vana ayarı: Termostatik vananız 40 dereceye ayarlı olmayabilir. Vanayı kontrol edin ve 40 dereceye ayarlayın.

2. Kombi peteklerinde hava olması: Peteklerde hava olması, ısınma problemlerine yol açabilir. Peteklerin havasını almak için kombi kullanım kılavuzundaki talimatları izleyin.

3. Kombi filtresi tıkanıklığı: Filtreler tıkanırsa kombi düzgün çalışmaz ve ısınma problemleri oluşur. Kombi filtrelerini kontrol edin ve kirliyse temizleyin veya değiştirin.

4. Pompa arızası: Pompa arızalandığında kombi devirdaimi sağlanamaz ve ısınma problemleri oluşur. Pompanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve arızalıysa yetkili servise başvurun.

5. Dolaşım sorunu: Kombi tesisatında dolaşım sorunu olması da ısınma problemlerine yol açabilir. Tesisatta bir tıkanıklık veya sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

6. Gaz vanası arızası: Gaz vanası arızalandığında kombiye gaz akışı sağlanamaz ve ısınma problemleri oluşur. Gaz vanasının açık olduğundan ve gaz akışının olduğundan emin olun.

7. Elektronik kart arızası: Kombi elektronik kartında bir arıza olması da ısınma problemlerine yol açabilir. Elektronik kart arızalarında yetkili servise başvurmanız gerekir.

Yapmanız Gerekenler:

1. Kombi ayarlarını kontrol edin: Termostatik vana ve kombi ayarlarının doğru olduğundan emin olun.

2. Peteklerin havasını alın: Peteklerde hava olması ısınma problemlerine yol açabilir. Peteklerin havasını alarak ısınma problemini çözebilirsiniz.

3. Filtreleri kontrol edin ve temizleyin: Kombi filtreleri tıkanırsa kombi düzgün çalışmaz ve ısınma problemleri oluşur. Filtreleri kontrol edin ve kirliyse temizleyin veya değiştirin.

4. Pompa ve gaz vanasını kontrol edin: Pompanın çalışıp çalışmadığını ve gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.    Vaillant Servis Telefonu :

    444 78 56

    © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

    Servis Çağır
    Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm