Vaillant Kombi Ateşlemiyor

Kombilerin çalışır halde olması fakat ateşleme işlemini gerçekleştirmiyor olması büyük sorunlardan sayılaz. Fakat nadir olarak görüldüğü için kişiler bu sorunu yaşayıp çevrelerine sorduklarında paniğe kapılırlar. Eğer sizinde Vaillant marka kombiniz ateşleme yapmıyor ise çözüm önerileri için alt kısımı okuyabilirsiniz.

Vaillant kombilerin ateşleme yapmaması için birkaç neden vardır. Bunlardan ilki doğalgaz hattından gaz temini yapılamamasıdır. Bu kesinti ile de alakalı olabilir bazı durumlarda ise cihazın vanalarında arıza olmasından kaynaklı da olabilir. Cihazınızın tüm bağlantılarını keserek öncelikle doğalgaz hortumlarını sökmelisiniz.

Daha sonra bu hortumların içerisinde gaz kokusu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer hortumlarda gaz kokusu var ise tesisatta bir problem yok demektir. Geri cihazınızı toparlayıp tüm bağlantılarını aktif hale getirip reset düğmesine iki kere basarak çalıştırmayı denemelisiniz.

İki kez resetleme ile çalışmaz ise bunu üç dört kez tekrar edebilirsiniz. Fakat cihazınız ateşleme işlemini hala gerçekleştirmiyorsa bu noktada yapmanız gereken şey teknik servisi arayarak yardım istemektir. Cihazınızın farklı bir sorunu olabilir .Fakat genellikle doğalgaz borularından kaynaklanmaktadır.

Eğer cihazınızın doğalgaz borularında herhangi bir gaz kokusu alamazsanız boruyu değiştirmeniz şarttır. Boru içerisinde yırtıklar deformeler gerçekleşmiş olabilir. Bundan dolayı cihaz gerekli olan gazı alamayacağı için ateşleme yapmayı reddediyor olabilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşıp hortum değişimi yapmanıza rağmen ateşleme yine olmuyorsa servis çağırmanızda fayda vardır.

Servis Çağır
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm