Blog

Vaillant Kombi F14 Arızası

Vaillant Kombi F14 Arızası ateşlemenin bloke olmasında yani kombide verimli bir ateşleme yaşanmamasında ortaya çıkan bir koddur. Kombiniz çalışmaya başladığında ateşleme yapması gerekir. Yaz mevsiminde iseniz çeşmenizi açtığınız zaman kombi ateşleme yapacak, çalışarak çeşmedeki suyun ısınmasını sağlayacaktır. Kış mevsiminde de ayarlanan ısı derecesi için peteklerin ısınmasını sağlayacaktır. Eğer kombi ateşleme yapmazsa çalışmayacaktır. Bunun birçok nedeni de olabilmektedir.

Öncelikle kombinin vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Sıcak su çeşmelerinin altındaki su vanasının da açık olmasını sağlamalısınız. Peteklerin ısınmasını istediğinizde kombinin kışlık konumda olduğuna dikkat etmeli, petek vanalarını açmalısınız. Bütün kontrollerinizde sıkıntı yoksa kombinin ateşleme yapmamasında bazı arızalar söz konudur diyebiliriz.

Vaillant kombi F14 arızası nedenleri şunlar olabilir:

 • Gaz valfi arıza yapmış olabilir.
 • İyonizasyon elektrotu arızalanmış olabilir.
 • Brülör arızası söz konusu olabilir.
 • Elektronik kart sorunu yaşanıyor olabilir.

Vaillant Kombi F14 Arızası ile karşılaşanlar cihazlarına reset atarak sorunun düzelip düzelmediğine bakabilir. Sorun hala devam ediyorsa servis yardımı almak gerekir. Vaillant Kombi Servisi yardımı alarak arızanın nedenlerinin araştırılması gerekir.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.  Vaillant Servis Telefonu :

  444 78 56

  © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

  Servis Çağır
  Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm