Blog

Vaillant Kombi F20 Hatası

Vaillant Kombi F20 Hatası kombinizdeki suyun fazla ısınarak hararet yapması sonucunda ekranda görülen bir koddur. Kombide ısınan su, ortaya çıkan arıza sonunda peteklere ve çeşmelere suyu iletemez. Bunun birçok nedeni olabilir. Parça arızası söz konusu olduğu gibi petek vanalarınız kapalı konumda kalmış da olabilir. Kışın peteklerin ısınması için bütün vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca kombi vanasını da kontrol etmelisiniz. Kombide ayarlanan ısı derecesine de bakmalısınız.

Uzun zamandan beri kombi bakımı ve petek temizliği yaptırmadıysanız bu arıza koduyla karşılaşabilirsiniz. Kombi bakımları periyodik olarak yaptırılması gerekir. Ayrıca oldukça önemli olan petek temizliği konusunda da gereken önemi göstermeniz gerekir. Peteklerde devamlı ısınıp soğuyan su kireçlenme, tortulaşma ve kirlenmeye neden olabilmektedir.

Vaillant kombi F20 hatası nedenleri şunlar olabilir:

 • Gaz valfi arızalanmış olabilir.
 • Petek dönüş vanasındaki filtre tıkanmış olabilir.
 • Sirkülasyon pompası arızalanmış olabilir.
 • Isı sensörlerinde arıza olabilir.
 • Peteklerin tesisatlarında tıkanıklık olabilir.
 • Anakart arıza yapmış olabilir.

Vaillant Kombi F20 Hatası ile karşılaşanlar kombi ve petek bakımı konusunda servis yardımı almalıdır. Vaillant Kombi Servisi sizlere hızlı bir şekilde ulaşarak gerekli bakımları hemen yapacaktır.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.  Vaillant Servis Telefonu :

  444 78 56

  © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

  Servis Çağır
  Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm