Blog

Vaillant Kombi Isıtmıyor

Vaillant Kombi Isıtmıyor sorunu yaşıyorsanız kombinizin çalışmasına rağmen peteklerin yeterli ısınmadığını göreceksiniz. Bu durumda kombi bakımı yaptırarak bunun nedenlerini öğrenmeniz gerekir. Ayrıca petek temizliği de yaptırabilir özellikle kış aylarında verimli bir ısınma elde edebilirsiniz. Bakımsız kalan kombilerin fazla elektrik ve doğalgaz sarf edeceği de unutulmamalıdır. Cihazınızdan verim alabilmek için kombi ve petek bakımları periyodik olarak yapılmalıdır.

Çeşmelerden akan suyun ısınmadığından şikayet edenler kombide ayarlanmış olan su derecesini kontrol etmelidir. 50-60 dereceye getirerek çeşmeden akan suyun sıcak olmasını sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın ısınmasında ya da suyun ısıtılmasında sorun yaşıyorsanız bunun nedenlerinin araştırılması için servis yardımı almalısınız.

Vaillant kombi ısıtmıyor nedenleri şunlar olabilir:

 • Kombinin petek dönüş vanasındaki filtre tıkanmış olabilir.
 • Kombinin suyu azalmış olabilir.
 • Akış sensörü arızalanmış olabilir.
 • Musluklardaki filtrelerde tıkanıklık olabilir.
 • Üç yollu vana arıza yapmış olabilir.
 • Devir daim pompasında sorun olabilir.
 • Peteklerde hava olabilir.

Vaillant Kombi Isıtmıyor sorunu yaşayanlar petek vanalarını kontrol etmelidir. Kombide ısınan su petekler içinde devamlı dolaştığı için zamanla tortulaşmaya başlar. Bu da verimsiz ısıya neden olur. Soruna kesin çözüm bulmak için Vaillant Kombi Servisini aramalı kombi ve petek bakımlarınızı yaptırmalısınız.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.  Vaillant Servis Telefonu :

  444 78 56

  © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

  Servis Çağır
  Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm