Blog

Vaillant Kombi Petekler Isınmıyor

Vaillant Kombi Petekler Isınmıyor sorunu özellikle kış aylarına yeni girdiğiniz zamanlarda yaşanabilmektedir. Yazın peteklerinizi uzun süre ısıtmadığınız için bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Kombiniz kışlık modda çalışıyorsa öncelikle kombiye yakın olan peteğin ısınması sonrasında diğerlerinin ısınması gerekir. Kombide ısınan su ilk olarak yakın peteği ısıtır sonra diğerlerinde dolaşarak tüm peteklerin ısınmasını sağlar. Isınmayan peteğin vanasını kontrol etmelisiniz kapalı kalmış olabilir.

Peteklerin içinde devamlı dolaşan ve ısınıp soğuyan su zamanla bazı sıkıntıların yaşanmasına neden olmaktadır. Peteklerdeki suyun tortulaşması, kirlenmesi, kireçlenmesi söz konusu olmaktadır. Bu durumda da peteklerinizde verimli bir ısınma olmaz. Kombi bakımlarınızı yaptırırken petek temizliği konusunda da kombi servisinden yardım alırsanız sorun düzelecektir.

Vaillant kombi petekler ısınmıyor sorununun nedenleri şunlar olabilir:

 • Peteklerinizde hava olabilir.
 • Petek vanalarında arıza meydana gelmiş olabilir.
 • Tesisat borularında sorun olabilir.
 • Suyu devir daim yapan pompa arıza yapmış olabilir.
 • Kombinin filtresinde tıkanıklık olabilir.

Vaillant Kombi Petekler Isınmıyor sorununa kesin çözüm bulmak için Vaillant Kombi Servisinden yardım almak gerekir. Yapılacak bakımlar sonrasında verimli bir ısınma sağlayabileceksiniz.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.  Vaillant Servis Telefonu :

  444 78 56

  © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

  Servis Çağır
  Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm