Blog

Vaillant Kombi Radyatör İşareti Yanıp Sönüyor

Vaillant Kombi Radyatör İşareti Yanıp Sönüyor uyarısını aldıysanız kombiniz petekleri ısıtıyor demektir. Kış mevsiminde bu durum oldukça normaldir. Yaz mevsiminde bu uyarıyı görürseniz kombiniz kışlık modda kalmış demektir. Hemen kombiyi yazlık moda alarak sorunu düzeltebilirsiniz. Kışın kombi çalıştığı zaman petekleri ısıtmaktadır. Kombi ekranında da radyatör yani petek işareti yanmaktadır. Radyatör ışığı yandığı halde peteklerde ısınma sağlayamıyorsanız bir sorunla karşılaştınız demektir.

Bu durumda kombi kullanıcıları kombi su basıncını kontrol etmelidir. Kombinizin suyu 1,5-2 bar arasında olmalıdır. Suyu azalmış olan kombilerde verimli bir çalışma olmayacaktır. Karşılaşılan arıza durumlarında kombi servisi yardımı alınması gerekir.

Vaillant kombi radyatör işareti yanıp sönüyor nedenleri şunlar olabilir:

 • Kombi vananızda sorun olabilir.
 • Petek vanalarında sorun olabilir.
 • Kalorifer borularında tesisatlarında tıkanıklık olabilir.

Vaillant Kombi Radyatör İşareti Yanıp Sönüyor durumunda verimli bir ısınma elde ediyorsanız bu durum bir arıza değil uyarı anlamını taşımaktadır. Ama petekler ısınmıyorsa bazı sorunlar var demektir. Bu sorunların belirlenmesi için Vaillant Kombi Servisini aramalı kombinize ve peteklerinize bakım yaptırmalısınız.

Özel Vaillant Servis İletişim


Form aracılığıyla bizlere öneri ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.  Vaillant Servis Telefonu :

  444 78 56

  © Özel Vaillant Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

  Servis Çağır
  Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm